Možnosti studia v zahraničí

  1. Výjezdy v rámci programu ERASMUS
  2. Výjezdy v rámci ostatních programů
  3. Double-degree programy FEL
  4. Odborné praxe (stáže) v zahraničí
  5. Stipendia, nadace, granty

Užitečné odkazy

 

Proč studovat v zahraničí

Získáte nenahraditelnou kulturní zkušenost. Během několikaměsíčního studijního nebo pracovního pobytu dobře poznáte cílovou zemi a často i její okolí. Seznámíte se s domorodci a poznáte jejich mentalitu. Získáte kontakty mnohdy na celý život. Je to neporovnatelné s turistickým zájezdem.

Poznáte prestižní světovou univerzitu, někdy dokonce v některých aspektech ještě lepší než FEL. Často se setkáte s laureáty Nobelových cen nebo autory slavných učebnic. Po návratu budete vědět, co po nás učitelích vyžadovat. Pokud je zahraniční univerzita snad v něčem horší než my, budete si FEL více vážit a to stojí zato!

Zahraniční zkušenost zvýší Vaši atraktivitu na pracovním trhu. Zejména účastníci pobytů v exotických zemích jako Korea nebo Francie mají do tamějších firem dveře dokořán, zejména naučí-li se alespoň několik vět v místním jazyce.

95 % studentů FEL se po návratu domnívá, že studijní pobyt v zahraničí byl přínosný z hlediska jejich další pracovní kariéry. Zdroj: průzkum absolventů 2016.

 

Upraveno v souladu se SZŘ ČVUT platným od 1. 10.2017

 

Workshop pro zájemce o studium v zahraničí 2020

Kompletní záznam letošního a loňského workshopů včetně prezentací studentů jsou k dispozici na fakultním kanálu YouTube.