Double Degree program s Tomsk Polytechnic University

Double-degree program je výsledkem realizace společného vzdělávacího programu mezi ruskou TPU (Tomskou politechnickou univerzitou) a ČVUT v Praze.

Je realizován ve dvou studijních programech:

Komu je určen:

Double-degree program je určen studentům magisterského studia, kteří první dva semestry magisterského studia stráví na své mateřské univerzitě (Češi na ČVUT, Rusové na TPU), další dva semestry studují na partnerské univerzitě a po návratu během jednoho až dvou semestrů dokončí studia na své mateřské univerzitě. Během studia řeší diplomovou práci jak na ČVUT, tak na TPU. Studium na partnerské univerzitě probíhá v anglickém jazyce, diplomová práce na partnerské univerzitě a její obhajoba jsou rovněž v angličtině.

Požadavky na uchazeče:

Absolvent bakalářského studia na FEL ČVUT, studijní průměr lepší než 1.8 a dobrá znalost anglického jazyka. V případě českých studentů je výhodou (nikoliv požadavkem) alespoň částečná znalost ruského jazyka.

Jak se přihlásit:

Na Katedře ekonomiky, manažerství a humanitních věd ČVUT FEL během zimního semestru prvního ročníku magisterského studia.

Další informace:

Ubytování - na mezinárodní koleji TPU v Tomsku, v docházkové vzdálenosti od školy. Úroveň ubytování je vyšší, než je obvyklé na kolejích ČVUT. Studenti dostávají stipendium, které kryje náklady spojené s pobytem.

Tituly získané v rámci programu:

V programu Electric Power Generation and Transportation
Master of Science in Electrical Power Engineering (Optimization of developing systems of electrical supply) (na TPU)
Inženýr elektrotechniky (Ekonomika a řízení energetiky) (na ČVUT)

V programu Production Systems Management
Master of Science (Quality Management) (na TPU)
Inženýr elektrotechniky (Ekonomika a řízení elektrotechniky) (na ČVUT)

Dosavadní počty účastníků programu

RokStudenti TPUStudenti ČVUT
2011-121-
2012-1373
2013-1454
2014-1527