S matematikou a s fyzikou v Temešváru

Katedra fyziky FEL ČVUT uspořádala pro studenty středních škol akci a názvem S matematikou a s fyzikou v Temešváru. Pro velký zájem studentů tato akce proběhla dokonce ve dvou bězích, první se konal koncem října, druhý začátkem listopadu. Během týdenního pobytu byly pro studenty připraveny přednášky z oblasti matematiky a fyziky, populárněvědecké přednášky, astronomická pozorování a experimentální bloky se zajímavými pokusy. Během volného času mohli studenti vypracovávat zajímavé zadané úlohy, za které byli v případě správného řešení též odměněni.

Nevýhodou podzimního termínu akce bylo snad jen spíše chladnější počasí. Na studenty zapůsobily nejen zajímavý program a krásné okolí objektu, ale i kuchařské umění paní Kříhové. Obavy studentů, že je po týdenní domácí stravě autobus neuveze, se nakonec ukázaly liché. Nás, jako pořadatele, potěšili nadšení a šikovní studenti, kteří v anonymních dotaznících sdělovali, že "akce byla super" a že "FEL ČVUT je velice zajímavé místo pro další vzdělávání".

Tým katedry fyziky