Síťová multimediální laboratoř SAGElab a Centrum pro pokročilé simulace a technologie CAST

Na začátku minulého týdne jsme slavnostně otevřeli Síťovou multimediální laboratoř SAGElab a Centrum pro pokročilé simulace a technologie CAST.

Retro-cosmos catering z dílny Nové sítě o.s. nám v přímém přenosu záviděli až z CERNu.

Děkujeme všem, co přišli a dáváme na obdiv pár fotografií.

SAGElab je pracoviště vybavené velkoplošným zobrazovacím zařízením s vysokým rozlišením typu SAGE a bude připojené k vysokorychlostní optické síti. Umožní výuku síťových multimediálních technologií či distanční studium a poskytne prostor pro samostatnou práci studentů a pro výzkumnou spolupráci na české a mezinárodní úrovni.

Laboratoř vznikla v rámci spolupráce sdružení CESNET, Fakulty informačních technologií a Fakulty elektrotechnické ČVUT.

CAST je pracoviště vybavené interaktivním simulátorem s pohyblivou základnou a 3D vizualizační technikou a slouží pro simulace pilotáže letadel a kosmických modulů nebo řízení automobilu. Laboratoř je otevřená studentům pro realizace bakalářských, diplomových a disertačních prací z oblasti výpočetní techniky, grafiky, robotiky a měření.

Centrum CAST je společným projektem Institutu intermédií a katedry měření FEL.