Nabídka letních škol v rámci programu French + Sciences pro bakalářské studenty

Campus France v Praze vypisuje grant na podporu mobility českých bakalářských studentů se zájmem o vědu a francouzštinu. V rámci programu French + Sciences mohou zájemci vyjet na letní školy, které se konají od května do července 2024 ve Francii, a to v délce 3 až 4 týdnů. Na výběr je 5 různých letních škol, každá s jiným tematickým zaměřením:

• Focus on Sustainable Development (9.6. - 28.6., Montpellier)
  • Science and Technology of the Sea (17.6. - 5.7., Brest)
  • Micro, Nano & Smart Technology (3.6. - 28.6., Besançon)
  • Focus on Transport and Energy (27.5. - 14.6., Rouen)
  • Focus on Mountain Science (3.6. - 21.6., Chambéry)

Dopoledne probíhá výuka francouzštiny (15 hodin týdně) a odpoledne je pro studenty připraven odborný program v angličtině. Je vyžadována aktivní znalost angličtiny na úrovni alespoň B2, znalost francouzštiny naopak vyžadována není, lze se ji na letní škole učit i úplně od začátku.

V případě zájmu vyplňte přihlašovací formulář na adrese https://forms.gle/cbirwLRrJESbAdtz9 a  na e-mailovou adresu prague@campusfrance.org zašlete svůj životopis a motivační dopis.

Uzávěrka přihlášek je 28. února.

Více informací a přesný program letních škol naleznete v brožurách zde a zde a na webových stránkách zde.