FEL ČVUT o víkendu představila své kreativní projekty na festivalu Maker Faire Prague

Experimentální projekty Fakulty elektrotechnické ČVUT (FEL) se představily o víkendu 17. a 18. září v Holešovické tržnici na „festivalu novodobých kutilů a vynálezců“ Maker Faire Prague. I pátý ročník akce proběhl již tradičně se zapojením talentů z naší fakulty.

Letos to byly mimo jiné následující kreativní projekty:

• Expozice Robosoutěže s robotem hrajícím na klavír, Ludvíkem, největším humanoidním robotem světa z bezmála 40 tisíc dílků stavebnice Lego, robotem skládajícím Rubikovu kostku a dalšími atrakcemi z Lega.
  • Workshop wITches, skupiny studentek FEL ČVUT, které pořádají elektrotechnické kroužky a akce pro děti základních škol.
  • Expozice robotů, elektroniky a magnetismu z katedry měření FEL ČVUT v Praze.

Festivaly Maker Faire tvoří celosvětový fenomén související s tzv. maker movementem, renesancí kutilství a vyrábění, která významně koresponduje s rozvojem robotiky a nových trendů v elektrotechnice. I z toho důvodu se již od roku 2018 česká verze festivalu Maker Faire Prague koná s významnou podporou Fakulty elektrotechnické ČVUT.