FEL na středoevropském skautském jamboree

Elektrotechnická fakulta byla součástí doprovodného programu na středoevropském jamboree 2022. K programu 15. ročníku skautské akce jsme přispěli workshopem pájení, ukázkou mobilních robotů a Van de Graaffovým generátorem. Ve stromovce panovaly tropické teploty, ale přátelská a příjemná atmosféra.

Velká mezinárodní akce s mottem "Palette of the World" oslavuje myšlenku rozmanitosti a pestrosti a konala se od 2. do 12. srpna v pražské Stromovce. Na 15. středoevropské jamboree přijelo přes 1200 mladých skautů a skautek ze čtyř středoevropských států, Česka, Slovenska, Polska a Maďarska a z Izraele.

Do programu skautského jamboree se zapojil i FEL. Kolegové z Centra strojového vnímání přišli ukázat své pokročilé robotické systémy - u účastníků budil zvědavost čtyřnohý SPOT i pásový Charlie. Studentský klub +/- FEL pak pro skauty a skautky připravil workshop pájení a zábavu s Van de Graaffovým generátorem.

foto: FEL ČVUT