Postavte si robota z LEGO, vyzývají středoškoláky organizátoři ČVUT ROBOcampu. Týdenní workshop začíná 12. července.

Prázdninový čas lze využít k seznámení se se světem robotiky na pětidenním workshopu. Pod názvem ČVUT ROBOcamp jej připravují organizátoři Robosoutěže, největšího domácího podniku ve stavbě a programování robotů ze stavebnic LEGO pro žáky základních a středních škol. 

ČVUT ROBOcamp s LEGO Mindstorms je určen pro středoškolské studenty, kteří by se chtěli seznámit nebo zdokonalit v používání stavebnice LEGO MINDSTORMS EV3 a bude zaměřen především na praktické použití této stavebnice. Workshop se bude konat 12. – 16.7.2021 v místnosti KN:E-s109 (strojovna) na Karlově náměstí Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. 

Středoškolští studenti si na workshopu vyzkouší postavit, naprogramovat a oživit robota postaveného ze stavebnice LEGO Mindstorms, současně při řešení různorodých úloh pochopí, jak takový robot funguje. Věnovat se jim budou mimo jiné studenti magisterského programu Kybernetika a robotika FEL ČVUT Martin Šrámek a Matěj Štětka, autoři Ludvíka, nejjvětšího humanoidního robota sestaveného z dílků LEGO. 

Přihlásit se na "ČVUT ROBOcamp S LEGO MINDSTORMS" je možné pomocí přihlašovacího formuláře. Další informace o workshopu včetně jeho časového harmonogramu najdou zájemci prostřednictvím odkazu https://robosoutez.fel.cvut.cz/cvut-robocamp-s-lego-mindstorms