Studenti ČVUT v Praze a RWTH Aachen získali Cenu Karla IV.

Dne 3. července byli na půdě RWTH Aachen v budově SuperC odměněni studenti obou univerzit, kteří se účastní výměnných studijních programů a za dlouholeté kontakty obou škol.

Plaketa jim byla udělena u příležitosti dvacetileté spolupráce, jejíž iniciátory byli před lety prof. Vladimír Blažek z RWTH Aachen a prof. Jiří Tůma z Fakulty elektrotechnické. Akce se zúčastnily delegace akademiků a studentů obou vysokých škol a členové Kulturního spolku Aachen-Prag e.V.,  v čele s paní Věrou Blažkovou.  Slavnost proběhla pod patronací rektora ČVUT v Praze prof. Petra Konvalinky a rektora RWTH Aachen Prof. Dr.-Ing. Ernsta M. Schmachtenberga.

Po slavnostním aktu, který také připomínal 700. výročí narození císaře Karla IV., byla podepsána smlouva o spolupráci stavebních fakult obou univerzit.