Známe vítěze dalšího ročníku Robosoutěže

V pátek 18. prosince se v zaplněné Zengerově posluchárně Fakulty elektrotechnické ČVUT konalo finále 7. ročníku studentské Robosoutěže, jejímž letošním zadáním byla úloha požární zásah. V napínavém souboji získal zlatou medaili tým studentů Lachslauchnudelauflauf z pražského Gymnázia Jana Keplera ve složení Jan Bouček, František Hurt a Václav Volhejn.

Na druhém místě se umístil tým COPSU-1 z VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí, tvořený Martinem Kráslem, Davidem Trejnarem a Štěpánem Kvapilem. Bronzovou pozici obsadili Jiří Štěpanovský, Martin Scheubrein a Martin Chmelař z Gymnázia Třebíč. Za nejlepší design robota bylo oceněno uskupení 92, jehož členy byli  Jakub Moravec, Tomáš Navrátil a Tadeáš Pilař.

Různá technická pojetí konstrukce robotů, rozdílně zvolené strategie a nadšený zápal studentů pro věc, to vše přispělo k neopakovatelné atmosféře, která celou akci provázela.